Sporten voor Alzheimer levert € 1.700 op voor het Odensehuis

De ziekte van Alzheimer is de bekendste en meest voorkomende vorm van dementie. Eén op de vijf mensen krijgt dementie, waarvan één op de drie vrouwen. Dit heeft grote impact, zowel op de persoon zelf als op hun naasten. Daarom kwam Sportstad Heerenveen op zaterdag 12 april in beweging met de actie Sporten voor Alzheimer.

Regelmatig bewegen helpt Alzheimer te voorkomen en het ziekteproces te vertragen. Om aandacht te vragen voor deze ziekte werd er flink gespind in het fitnesscentrum. Iedereen kon meedoen, doneren of een lot kopen voor de loterij. Het doel: zoveel mogelijk geld ophalen voor het Odensehuis in Heerenveen.

Het Odensehuis biedt een laagdrempelige ontmoetingsplek waar mensen met dementie en hun naasten steun en informatie kunnen vinden, en activiteiten kunnen doen die helpen om actief te blijven en in contact te komen met anderen. Met de ingezamelde € 1.700 wil Sportstad Heerenveen bijdragen aan de realisatie van een moestuin bij het Odensehuis. Een plek waar mensen kunnen bewegen, tuinieren en elkaar ontmoeten in de buitenlucht.

Op vrijdag 25 april overhandigde Clubmanager Fitnesscentrum Jan Swart de cheque van € 1.700 met trots aan het Odensehuis, als steun voor hun belangrijke werk in de regio.

Sportaanbod voor mensen met beginnende dementie vanaf mei
Sportstad Heerenveen biedt vanaf mei speciaal zwem- en fitnessaanbod aan voor mensen vanaf 50 jaar met beginnende dementie. De activiteiten vinden plaats in kleine groepen en onder professionele begeleiding. Zo kunnen deelnemers veilig en op een prettige manier bewegen. Meedoen is gratis. Aanmelden en meer informatie?

Lees hier verder